Domofony - ESBS - Automatyka i Sterowanie

Domofony

BEZPIECZEŃSTWO W TWOIM BUDYNKU

Domofony to najprostsze i najtańsze rozwązanie z oferowanych na rynku zabezpieczeń, które podnoszą bezpieczeństwo oraz poziom kontroli naszych posesji, klatek schodowych oraz wydzielonych pomieszczeń w budynkach przemysłowych i gospodarczych. W prosty sposób za pomocą komunikacji głosowej oraz sygnału elektrycznego sterującego zamkami elektrycznymi i innymi urządzeniami możemy zrealizować zasady bezpieczeństwa, selekcji wejść i ograniczonego wstępu w domu oraz małych i średnich przedsiębiorstwach.

Domofon analogowy

Klasyczne domofony wykonywane są w systemach analogowych. Każdy unifon połączony jest z bramofonem za pomocą oddzielnego kabla. System analogowy to doskonałe rozwiązanie w domach jednorodzinnych, gdzie liczba połączonych ze sobą urządzeń jest ograniczona. Im więcej podłączonych do systemu elementów, tym gorsza jest jakość połączeń.

Domofon cyfrowy

Składa się z centralki cyfrowej i unifonu/-ów wyposażonych w dekodery. Centrala ma numeryczną klawiaturę, na której wybija się odpowiedni numer lub kod dostępu aby otworzyć drzwi. Konstrukcja unifonów pracujących w systemie cyfrowym sprawia, że gdy słuchawka jest źle odłożona, urządzenie działa prawidłowo, co nie jest możliwe w części systemów analogowych.

Domofon analogowo-cyfrowy

To system , w którym analogowy unifon łączony jest z cyfrowym bramofonem. Drzwi otwierane są specjalnym kodem lub kartą kodową.

Domofon radiowy

Coraz popularniejszy na rynku. Są to systemy sterowane drogą radiową, w których drzwi można otwierać, będąc w dowolnej części domu. Wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk w pilocie, który drogą radiową uruchomi zamek elektromagnetyczny.

 

Budowa sieci domofonowej

Unifony domofonowe

Realizują one końcową funkcję komunikacji z zewnętrznym panelem i umożliwiają komunikację głosową z osobami pragnącymi wejść na teren posesji, oraz obsługują elektrozaczep, który zamka/ otwiera drzwi.

Kasety zewnętrzne

Kasety zewnętrzna zawiera listę lokatorów oraz przyciski umożliwiające wywołanie abonenta. Muszą być wykonane z wysoko odpornych i wytrzymałych materiałów. Gwarantuje to solidne działanie przez wiele lat. Panele wykonane są w większości przypadków w taki sposób aby umożliwić montaż zarówno natynkowy jak i podtynkowy w zależności do potrzeb klienta.

Kontakt

Napisz do nas

Adres

ul. Koło Studni 12 32-048 Jerzmanowice / Kraków

Telefon

+48 513 162 428

Email

biuro@esbs.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone © ESBS 2016. Realizacja VISIVAE.