Inteligentny Dom XCOMFORT - ESBS - Automatyka i Sterowanie

Inteligenty dom

xComfort

xComfort to bezprzewodowy system sterowania oświetleniem, ogrzewaniem i innymi urządzeniami elektrycznymi w inteligentnym domu. To idealne rozwiązanie dla mieszkań i domów z już istniejącą instalacją elektryczną, gdyż montaż systemu nie wymaga modyfikacji żadnej instalacji elektrycznej. Oczywiście system może zostać zastosowany także w nowo powstających obiektach.

Komunikacja w systemie xComfort pomiędzy elementami odbywa się drogą bezprzewodową tj.radiową, eliminuje to potrzebę montowania specjalnego przewodu magistralnego, w przeciwieństwie do innych rozwiązań inteligentnych instalacji. Stosunkowo prosty montaż i sposób programowania umożliwia rozbudowę systemu xComfort, bez konieczności kucia ścian.

System xComfort możemy zainstalować w dowolnym momencie i w dowolnej konfiguracji np. na początek system ten możemy zainstalować tylko w jednym pomieszczeniu, albo wykorzystać tylko do sterowania jedną czynnością. Już dwa moduły xComfort mogą dać nam namiastkę komfortowego życia. Elementy systemu charakteryzują się eleganckim i nowoczesnym wyglądem, a dzięki temu, że nie wymagają doprowadzenia żadnych przewodów mogą być mocowane na dowolnych powierzchniach (np. szkło, plastik, drewno) i dowolnym miejscu.

Szeroka paleta barw jest gwarancją dopasowania kolorystyki do każdego wnętrza.

W systemie xComfort zasilamy tylko urządzenia odbiorcze (lampy, gniazda, urządzenia elektryczne), a przyciski i czujki xComfort nie potrzebują zewnętrznego zasilania, ani dodatkowych przewodów komunikacyjnych!

System xComfort

Możliwości

  • Zapalanie gotowych scen świetlnych na każdą okazję. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku na ścianie lub pilocie, aby sterować jednocześnie kilkoma lampami, żyrandolami lub kinkietami bez konieczności przerywania tego, czym akurat się zajmujesz i biegania po pokojach. Scenę można dowolnie dostosować do swoich upodobań.
  • Sterowanie bramą, roletami, oświetleniem wszystko trzymając w dłoni tylko jednego pilota.
  • Sterowanie roletami z możliwością ustawienia czasów. Teraz wystarczy naciśnięcie przycisku xComfort, a rolety uniosą się automatycznie. Można je też uruchomić z dowolnego miejsca w domu przy pomocy pilota lub naciskając jeden klawisz, umieszczony przy drzwiach wyjściowych. Taki wyłącznik będzie opuszczał wszystkie rolety jednocześnie - koniec z bieganiem od okna do okna. Jedno przyciśnięcie i po problemie. System umożliwia także, ustawienie automatycznego otwierania i zamykania rolet np. w tygodniu, gdy nikogo nie ma rolety będą zamknięte, a gdy ktoś wróci, samoczynnie się otworzą.
  • Wyłączenie zasilania w gniazdku w dziecięcym pokoju. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze.
  • Oszczędne i automatyczne sterowanie ogrzewaniem. Każdy chciałby mieć w domu przyjemne ciepło i nie płacić za to zbyt wiele. Wykorzystując system xComfort możemy ustawić utrzymanie komfortowej temperatury np. 20 stopni, gdy jesteśmy w domu i niższą temperaturę gdy nas nie ma, a w nocy utrzyma wartość pośrednią. Oczywiście w każdym pomieszczeniu ustawienia te mogą być inne.
  • Dowolne umieszczenie naklejanych przycisków. Przyciski można w każdym momencie przeklejać w inne miejsce.
  • Sterowanie jednym przyciskiem wieloma czynnościami w całym domu. Przyciskiem obok łóżka można włączyć bądź wyłączyć światło w całym domu lub załączyć alarm.
Kontakt

Napisz do nas

Adres

ul. Koło Studni 12 32-048 Jerzmanowice / Kraków

Telefon

+48 513 162 428

Email

biuro@esbs.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone © ESBS 2016. Realizacja VISIVAE.